jannesaran
10 اسفند 1401 - 20:58

افزایش نگران‌کننده آمار تصادفات در بروجرد/ تدابیر ترافیکی برای نوروز اتخاذ شود

با توجه به نزدیک شدن به ایام نوروز و شروع سفرها اتخاذ تدابیر لازم برای کاهش تصادفات درون شهری و برون شهری ضروری است.

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، با توجه به نزدیک شدن به ایام نوروز و شروع سفرها اتخاذ تدابیر لازم برای کاهش تصادفات درون شهری و برون شهری ضروری است.

در جلسه شورای رهبری ترافیک و کمیسیون ایمنی راه‌ها و کاهش تصادفات موارد مهمی مطرح شد، یکی از این موارد افزایش آمار تصادف در بروجرد ظرف یکسال گذشته بود.

افزایش آمار تصادفات در بروجرد

جانشین عملیات پلی راهور لرستان در این جلسه با اشاره به شروع رزمایش طرح ترافیکی از ۱۵ اسفند ماه، عنوان کرد: با توجه به اینکه سفرهای امسال زودتر شروع می‌شود، پلیس راهور با تمام توان در سطح معابر حضور فعال دارد، تا شاهد کاهش آمار تصادفات باشیم.

سیفی افزود: در حالی که عملکرد دو شهرستان خرم‌آباد و بروجرد در حوزه ترافیک و آمار تصادفات حائز اهمیت است، اما متاسفانه ما در بروجرد شاهد افزایش آمار تصادفات بودیم.

وی بیان کرد: مکاتباتی در خصوص افزایش آمار تصادفات در بروجرد صورت گرفت، اما جلسه شورای ترافیک برگزار نشد.

جانشین عملیات پلیس راهور لرستان خاطرنشان کرد: افزایش آمار تصادفات بروجرد عملکرد استان را در حوزه تصادفات زیر سوال برد.

سیفی به برخی از نقاط حادثه خیز شهرستان بروجرد اشاره کرد و گفت: روبروی کمربندی، بلوار امام حسین و امام خمینی از نقاط حادثه خیز بروجرد هستند، رفع این نقاط حادثه خیز و ترافیک بروجرد نگاه ویژه‌ای را می‌طلبد.

تایید افزایش آمار تصادفات

فرماندار ویژه بروجرد هم با تایید صحبت‌های جانشین عملیات پلیس راهور لرستان، اظهار کرد: متاسفانه تا پایان آبان ماه سال جاری شاهد بیشترین تصادف و بیشترین فوتی در بروجرد بودیم.

مسلم مرادی گفت: ۶۸۴ مورد جرح و خسارت ناشی از تصادف داشته‌ایم که منجر به فوت ۱۵ نفر شده، یعنی آمار فوتی در بروجرد نسبت به سال گذشته ۳۶ درصد افزایش پیدا کرده است.

وی خاطر نشان کرد: کمبود نیروی پلیس راهنمایی و رانندگی در سطح شهر،‌ کمبود و فرسودگی خودروهای پلیس همچنین عدم پاسخگویی به طرح‌های ترافیکی توسط کمیته فنی از مواردی است که باعث شده ما با افزایش آمار تصادفات مواجه باشیم.

فرماندار ویژه بروجرد گفت: دو ماه است نامه‌ای ارسال کرده‌ایم تا لینک دوربین یکی از ماشین‌های شهرداری به ناجا وصل شود اما تاکنون پاسخی دریافت نکرده‌ایم.

مرادی افزود: مورد دیگر هم مربوط به دعوای شهرداری و اداره راهداری در خصوص کمربندی است، معلوم نیست صاحب کمربندی راهداری و یا شهرداری است، همین موضوع هم باعث شده ما در این مسیر ایمنی نداشته باشیم.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1067219