jannesaran
25 اسفند 1401 - 20:39

بازرسی از ۶۰۰۰ واحد صنفی در طرح نظارت ویژه نوروز و ماه رمضان

همدان-معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان همدان از بازرسی ۶ هزار واحد صنفی در طرح تشدید نظارت و بازرسی، ویژه نوروز و ماه مبارک رمضان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مرتضی بیدآبادی افزود: از این تعداد ۹۰۰ پرونده گران فروشی، کم فروشی، عدم نصب قیمت و عدم صدور فاکتور بوده است.

وی ادامه داد: با توجه به نزدیک شده به روزهای پایانی سال و افزایش تقاضا برای خرید پوشاک، کیف کفش، مبلمان و پرده، آجیل و شیرینی و شکلات و شغل‌های خدماتی مانند خشکشویی ها، قالی شویی ها، آژانس‌های خدماتی، پایانه‌های مسافربری، تعمیرگاه خودرو، خیاطی‌ها، تزئینات داخلی ساختمان، آرایشگاه مردانه و زنانه و غیره طرح تشدید بازرسی از یکم اسفند با همکاری ادارات تعزیرات حکومتی سازمان جهاد کشاورزی، دامپزشکی، بهداشت، راهداری، اتاق اصناف و میراث فرهنگی با محوریت اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان همدان در دو نوبت صبح و بعد از ظهر در غالب گشت مشترک شروع شده و تا پایان اردیبهشت ۱۴۰۲ ادامه دارد.

بیدآبادی اضافه کرد: تمامی انبارهای واحدهای صنفی ثبت شده در سامانه روزانه کنترل می‌شود و وجود هرگونه مغایرت در میزان ورودی و خروجی کالاها، تشکیل پرونده و برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارسال می‌گردد.

وی در پایان تاکید کرد: هیچ کمبودی در اقلام و کالاها اساسی و غیر اساسی در استان همدان نداریم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1096581