jannesaran
11 اسفند 1401 - 14:57

پرداخت دو هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ازدواج در همدان

همدان-مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان گفت: دو هزار و ششصد میلیارد تومان تسهیلات ازدواج در استان همدان پرداخت شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی حقیقی گفت: دو هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ازدواج طی ۱۱ ماهه سال جاری از طریق بانک‌های عامل در این استان به زوج‌های جوان و متقاضی پرداخت شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان عنوان کرد: از ابتدای سال تاکنون ۲۶ هزار و ۴۲۲ نفر جهت دریافت تسهیلات ازدواج ثبت نام کرده‌اند که تاکنون ۸۰ درصد از این تعداد تسهیلات ازدواج را دریافت کردند.

وی تصریح کرد: در ۱۱ ماهه امسال به ۱۹ هزار و ۵۰۰ زوج جوان در استان همدان تسهیلات ازدواج پرداخت شده است ضمن اینکه شش هزار و ۹۹۲ زوج نیز در صف انتظار برای دریافت وام هستند.

وی ادامه داد: حداقل تسهیلات پرداختی برای زوج‌ها ۱۲۰ میلیون تومان است که این رقم برای خانواده شهدا ۲۴۰ میلیون و جوانان زیر ۲۳ سال نیز ۳۰۰ میلیون تومان پیش بینی شده است.

حقیقی با اشاره به افزایش سازمان‌های مردم نهاد جوانان گفت: سال ۱۴۰۰، ۱۶۶ سازمان مردم نهاد در استان فعالیت می‌کردند که امسال این تعداد به ۱۷۶ سمن افزایش یافته است و این سازمان‌ها در ۱۵ حوزه مشغول به فعالیت هستند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان با اشاره به سه برابری برگزاری ستاد ساماندهی امور جوانان در استان گفت: سال گذشته تنها ۲۲ ستاد و کمیته سامان دهی در سطح استان برگزار شده بود که امسال تاکنون این تعداد به بیش از ۷۰ مورد افزایش داشته است.

وی در ادامه به افزایش مراکز ازدواج در دولت سیزدهم اشاره کرد و افزود: قبل از دولت سیزدهم تنها ۵ مرکز مشاوره ازدواج با مجوز وزارت ورزش و جوانان در همدان فعالیت می‌کردند که امروز این تعداد به ۱۲ مرکز افزایش یافته است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1068139