jannesaran
28 اسفند 1401 - 15:29

بازدید هوایی استاندار و فرمانده انتظامی خراسان رضوی از جاده‌ های منتهی به مشهد

استاندار به همراه فرمانده انتظامی خراسان رضوی در پی افزایش حجم زائران نوروزی از جاده‌های منتهی به کلانشهر مشهد بازدید هوایی کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، این بازدید با هدف بررسی شرایط عبور و مرور و بازدید از چند ایستگاه خدمات سفر با توجه به افزایش حجم مسافران نوروزی و اعلام رتبه نخست استان در تعداد تصادفات منجر به فوت در کشور برنامه ریزی شد.

استاندار خراسان رضوی پس از این بازدید در نشست شورای راهبردی پیشگیری از تصادفات جاده ای سبزوار گفت:ایمنی، سلامت و حفظ جان زائران حضرت رضا (ع) مهمترین هدف ستاد اجرایی خدمات سفر استان است که بدین منظور تدابیر و تمهیدات لازم اندیشیده شده است.

یعقوبعلی نظری اظهار کرد: باید از هر اقدامی که زمینه کاهش سوانح جاده ای را فراهم می نماید، استقبال و استفاده کرد.کاهش رخدادهای جاده‌ای نیاز به راه اندازی نقاط مختلفی از جمله ایستگاه های ساده بین راهی دارد که باعث جلب توجه زائران و مسافران شود و در آن برخی خدمات اولیه به آنها قابل ارائه باشد.

وی تاکید کرد: قرارگاه راهبردی پیشگیری از تصادفات برای هماهنگی، کنترل اوضاع و اطمینان از اجرای ماموریت ها باید همه روزه در سطح شهرستان های این استان با حضور فرمانداران، بخشداران، دهیاران و دستگاه های اجرایی مرتبط تشکیل شود.

استاندار خراسان رضوی افزود: این قرارگاه روزانه اوضاع و احوال شهرستان ها را رصد می کند و در مرکز استان نیز وقایع رخ داده بلافاصله تجزیه و تحلیل شده و برای کاهش رخدادهای ناگوار چاره جویی شود.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1100526